Miejscowości

Wiadomości

piątek, 16 grudzień 2016 13:29

Warsztaty entomologiczne w Myczkowcach

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 7 grudnia br. w Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym CARITAS w Myczkowcach odbyły się warsztaty entomologiczne. Szkolenie dotyczące roli owadów w przyrodzie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy "Karpacki Entomo-zieleniec" w ramach projektu Karpackie Inicjatywy Lokalne 2 finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


Podczas 8-miu godzin wykładów uczestnicy zajęć mili okazję zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi roli jaką pełnią omawiane bezkręgowce w przyrodzie. Podczas zajęć Piotr Kutiak poruszył zagadnienia związane z tematyką owadów: pożytecznych, zapylających, czynników oporu środowiska, synantropijnych, chronionych oraz bioindykatorów czystości gleby itp. Wiedza jaką otrzymali przewodnicy, edukatorzy, rolnicy i członkowie lokalnych stowarzyszeń pozwoli im na jej wykorzystanie w prowadzeniu własnych zajęć w terenie oraz wykorzystywać rośliny miododajne i pożyteczne owady do zwiększenia swoich plonów.  Dodatkowo podczas warsztatów z wykładem na temat ziół i roślin miododajnych wystąpiła Pani Agata Chmura z Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 oraz ks. Bogdan Janik - dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym CARITAS w Myczkowcach, który na początku przywitał zgromadzonych.

piotr

Przewodnik górski beskidzki ( nr leg. 469/07), przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Odznaczony medalem "ZASŁUŻONY DLA TURYSTYKI" przez Ministra Sportu i Turystyki w 2009r. Wiceprezes Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody i członek zarządu Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty". Koordynator regionalny punktu konsultacyjnego Porozumienia Karpackiego "Karpaty Naszym Domem" na obszarze województwa podkarpackiego.

Strona: www.przewodnik-bieszczady.pl
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384