Miejscowości

Wiadomości

piątek, 09 wrzesień 2016 07:20

Stolica gorąco zaprasza turystów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warszawa jest miastem wyjątkowym i wspaniałym, bogatym w długoletnią historię, która jak wszyscy doskonale wiemy, nie zawsze była kolorowa. Mieszkańcy stolicy bardzo dbają o to, aby upamiętniać najważniejsze wydarzenia, zwłaszcza to jedno, szczególne – Powstanie Warszawskie. Choć zginęło tak wiele osób, a miasto obróciło się w ruinę, właśnie to wydarzenie pokazuje niezłomny charakter nie tylko warszawiaków, ale także wszystkich Polaków. Gotowych by oddać życie w obronie swojej ukochanej ojczyzny.

wilanow-1556282 960 720

Poznać całą historię Warszawy to zadanie bardzo trudne, a szczególnie gdy tego wyzwania podejmujemy się na własną rękę. Miejsc wartych zobaczenia jest naprawdę dużo i tylko wykwalifikowany przewodnik będzie w stanie zabrać nas na zwiedzanie, podczas którego zobaczymy możliwie jak najwięcej. A najlepszym sposobem na pokochanie naszej stolicy jest poznanie bogatej historii tego miasta. Warszawa z otwartymi ramionami zaprasza wszystkich turystów, którzy będą się chcieli dowiedzieć czegoś więcej o tym wyjątkowym mieście.

Internet pomocny, ale nie przekaże nam wszystkiego

Miejscem, z którego czerpiemy najwięcej informacji planując samodzielne zwiedzanie Warszawy jest oczywiście Internet. Znajdziemy tam ważne zabytki oraz miejsca, które powinniśmy odwiedzić. Jednakże taka wycieczka będzie pozbawiona pewnego charakterystycznego klimatu, który znaleźć można tylko w stolicy naszego kraju. Aby klimat ten odnaleźć warto rozmawiać z ludźmi, szczególnie z rodowitymi Warszawiakami, którzy znają historię każdej ulicy oraz każdego budynku.

Dobrym sposobem jest skorzystanie z pomocy przewodnika, który również powinien znać tajemnice Warszawy, o których nie przeczytamy w Internecie. Nie jest to duży wydatek, a może przynieść niewspółmierne korzyści w postaci znajomości historii i kultury naszej stolicy. Doświadczony przewodnik z całą pewnością sprawi, że zwiedzanie Warszawy stanie się czasem zarówno efektywnym jak i efektownym.

Sen o Warszawie

Utwór Czesława Niemena w piękny i artystyczny sposób przedstawia miłość do Warszawy. Nieprzypadkowo stał się on hymnem jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce – Legii Warszawy. Piosenka ta nabierze dla nas zupełnie nowego znaczenia, kiedy będąc w Warszawie założymy słuchawki i przejdziemy się po ulicach stolicy, a przygrywać będzie nam przebój Czesława Niemena.

Warszawę powinien poznać każdy Polak, odwiedzając muzea, wystawy, teatry. Jest to stolica naszego kraju, za którą kilkadziesiąt lat temu wiele osób oddało swoje życie. Między innymi dla nas, abyśmy dzisiaj mogli jako wolni ludzie poznawać wspaniałe miasto – Warszawę.

 

Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2016 08:16
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384